Çinko Eksikliği Nelere Yol Açar
Çinko Eksikliği Nelere Yol Açar
Bu yazı kez okundu.
14 Mart 2012 14:25 tarihinde eklendi

Bağışıklık sistemimizin en önemli koruyucusu olan çinko minerali eksikliği insan vücudunda birçok problemin yaşanmasına neden olur. Kişinin zinde kalmasını sağlayan çinko performansın artmasını sağlar. Hastalıkların oluşmasında virüslere kalkan olan vücutta oluşabilecek olan zehirli maddelerin zehirlerini yok ederek sağlığımıza çok önemli katkılar sağlar.
Hücre yenileyici özelliği bulunan çinko soğuk algınlığının yoğun yaşandığı kış günlerinde bakteri ve virüslerle olan savaşını kazanarak bu hastalıkların oluşumunu engeller veya daha hafif geçmesini sağlar. Saçları ve tırnakları güçlendirir. Ağır metalleri vücuttan atar. Cildi korur. Yaraları iyileştirir adet dönemi ağrılarını azaltır.

çinko eksikliği

Çinko mineralini çok çeşitli besinlerden alma şansımız vardır. Sofralarımızda sıkça kullandığımız bu besinler arasında tavuk Brüksel lahanası peynir sığır eti mısır fındık kuru fasulye brokoli gibi besinlerdir. Çinko eksikliği birçok sorunun yaşanmasına neden olur. Hastalıklara karşı savunmasız kalırız. Çinko eksikliği çocuklarda büyüme problemleri yaratır. Tat ve koku alma duyularımızı olumsuz etkiler. Kısırlık yaratabilir. Isınmayan el ve ayaklar tırnak yapısında güçsüzlük ve tırnakta oluşan beyaz lekeler çinko eksikliğinden kaynaklanır.

Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sosyal Ağlar

Sayfalar

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. SaglikliOneriler.Com
yukarıya Çık