Maydonoz Suyunun Karaciğer Yağlanmasına Faydası
Maydonoz Suyunun Karaciğer Yağlanmasına Faydası
Bu yazı kez okundu.
28 Ocak 2012 01:15 tarihinde eklendi

Tabiatta doğal olarak yetişen bazı bitkilerin insan sağlığı üzerindeki etkileri çok fazladır. Öylesine faydalı olanları vardır ki bunları doktorlar dahi tedavi noktasında önerebilmektedirler.

Bunlardan en önemlisi ise maydonozdur. Maydonozun bir mineral deposu olduğunu sanırım hepimiz duymuşuzdur. Maydonoz, içinde bulunan etken maddeler ile birçok hastalığın tedavisinde başarı sağlanmıştır.

Bu noktada en faydalı olduğu bilinen hastalık ise karaciğer yağlanmasıdır. Karaciğer yağlanması bildiğiniz gibi birçok hastalığın başlangıç mimarıdır. Karaciğer yağlanması neticesinde hayatını kaybeden çok hasta vardır.

maydonozun faydaları

Karaciğer yağlanma yapınca karaciğer iş yapamaz hale gelir. Bunu ileriki safhası ile siroz gerçekleşir. Siroz noktasında ise modern tıp çoğunluk ile çaresiz kalabilmektedir. Eğer başlangıçta bu hastalık yakalanır ve teşhis edilir ise tıp tedavi edebilmektedir. Karaciğer yağlanması ile doktorların vermiş olduğu ilaçlar elbette önceliğimiz olacaktır. Fakat klinik deneylerde göstermiştir ki bu ilaçlar çok etkili olamamaktadır. Karaciğer yağlanması özellikle çok alkol alan kişilerde görülür. Bunun yanında beslenme bozukluğu da çok önemli etkenlerden biridir. Bu konuda hekimlerin beslenme noktasında vermiş olduğu diyet de mutlaka harfiyen uygulanmalıdır.

İşte bu noktada çok ileri safhaya gelmemiş olan karaciğer yağlanmasına tedavi olarak bitkisel tedavi yöntemi uygulanır. Bunun en çok bilineni ise maydonoz suyu ile yapılan kür uygulamasıdır. Bu uygulama ile birçok kişi karaciğer yağlanması derdinden kurtulmuştur. Bu kürün uygulanması ise şu şekilde gerçekleştirilir. 15-20 adet maydonoz sapları ile birlikte kaynamış bir kabın içine eklenmiş olan bir bardak suyun için atılır. Kabın ağzı hava kaçırmayacak bir şekilde kapatılır. Çay demler gibi 15 dakika demlenmesi beklenir. 15 dakika sonra sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce içilir. Bu anlattığımız tarif akşam yatar iken de tekrarlanır.

maydonoz kürü

Bu uygulamayı aralıksız bir ay düzenli bir şekilde hayata geçirin. 1 ay sonra 5 gün ara verin sonra 1 ay daha aynı yöntemi uygulamaya devam edin. Göreceksiniz karaciğer yağlanmanızda gözle görülür iyileşme tahlil sonuçlarında da ortaya çıkacaktır. Zaten ilk uygulamaya başladığınızda kan tahlili yaptırın ki uygulama sonundaki fark ortaya çıksın. Bu anlattığımız maydonoz kürü Prof.dr. Ahmet Maranki uygulamasıdır. Ahmet Maranki maydonoz kürü olarak da bilinir.

Bu konuda benzer bir maydonoz kürü uygulamasını da Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu önermektedir. İbrahim Saraçoğlu maydonoz suyu kürü ise 15-20 adet maydonoz sapları ile birlikte bir blenderın içine atılır. Üzerine bir su bardağı su ilave edildikten sonra Aynen yukarıda demleme usulü yapılan uygulama gibi içilmeye başlanır. İkisinin arasında hiçbir fark yoktur. Tercih edeceğiniz iki uygulamadan birini hayata geçirin. Karaciğer yağlanması ile ilgili birçok kişi bu maydonoz suyu kürü ile bu sıkıntılarından kurtulmuştur. Bu kür ile aynı zamanda fazla kilolarınızdan da kurtulma imkanı elde edebilirsiniz. Maydonoz suyu aynı zamanda zayıflama için de kullanılan bir bitkisel zayıflama yöntemidir.

Bu neden ile zayıflamak için maydonoz suyu kürü uygulamasına başlamanızı öneririm. Bu kürün sağlığımıza hiçbir yan etkisi yoktur. Bilakis içinde ki etken maddeler ile karaciğer yağlanması dışında birçok hastalığı tedavi edeceğini de göreceksiniz. Bunlardan biri de cinsel iktidarsızlık sorunu yaşayan erkekler içindir. Maydonoz suyu bu noktada ereksiyon sorunu yaşayan erkeklerin can simidi olmuştur. Bu sorunu yaşayan erkekler de bu kürü kullanabilir.

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sosyal Ağlar

Sayfalar

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. SaglikliOneriler.Com
yukarıya Çık