Prostat Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Prostat Nedir Nasıl Tedavi Edilir
Bu yazı kez okundu.
27 Şubat 2012 17:13 tarihinde eklendi

Prostat bir salgı bezidir. Erkek üreme sisteminin bir parçası olan prostat meninin akışkanlığını sağlar. Salgılama yapan hücrelerin çevre dokusundan oluşur.

prostat nedir

Kalıtımsal faktörlerinde yer oynadığı prostat kanseri en yaygın kanser türlerinden birisidir.Erken tanı konulduğunda tedavi mümkündür.Diğer prostat sorunları arasında prostat iltihabı ve iyi huylu büyüyen prostat bezleri gelmektedir.
Prostat sorunları erkekte cinsel aktivite bozukluğu yaratır. İdrar yapma zorluğu ile ortaya çıkan prostat hastalığı kişinin yaşamını olumsuz olarak etkiler. Çok sık ve ağrılı olarak çıkılan idrar bedensel yorgunluğa yol açar. Prostat bezinin ve dokusunun tedavisi ile açılan idrar ve sperm kanalları hastanın fiziksel bedensel ruhsal ve cinsel sağlık olarak rahatlamasını sağlar.

prostat tedavisi

Prostat kanserine yakalanan erkeğin erken tanı konmaması durumunda en çok ve en hızlı yayılan yerleri kemikler ve lenflerdir.Prostatın selim olması durumunda kişinin şikayetleri doğrultusunda doktorun öngöreceği ve takip edeceği bir tedavi yöntemi uygulanır. İyi huylu prostatın tedavisinde kullanılan ilaçlar hastanın şikayetlerinin giderilmesini sağlayacaktır.

İleri vakalarda aşırı idrar zorluğu taş ve kanamalar yaşayan hastanın ameliyatı zaruridir. Prostat ameliyatları açık ve kapalı ameliyatlar olarak yapılır.

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sosyal Ağlar

Sayfalar

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. SaglikliOneriler.Com
yukarıya Çık