Sarımsak ve Limon Karışımının Faydaları
Sarımsak ve Limon Karışımının Faydaları
Bu yazı kez okundu.
1 Mart 2012 20:48 tarihinde eklendi

Dünyanın en mucizevi bitkisi arasında sarımsak gösterilmektedir. Sarımsak içindeki etken maddeler ile birçok hastalığı tedavi edici özelliklere sahiptir. Sarımsak tedavi edici özelliklerinin dışında hastalıklardan korunma amaçlı da kullanılırsa çok ciddi bir korunma sağlar. Sarımsak çok ciddi bir antibiyotiktir. Dünyanın en doğal ve en güçlü antibiyotiği olduğu söylenmektedir. Sarımsak aynı zaman da tansiyon düzenleyici olarak da çok kullanılmaktadır. Tansiyon hastalarına hekimler tarafından da önerilir. Kolestrol düşürücü etkisi ise birçok kolestrol hastası tarafından tercih edilmesini sağlar. Sarımsak mikropları öldürücü özelliği ile de çok fazla kullanıcıya hitap eder. Sarımsak içindeki etken maddeler ile çok önemli bir kanser kovucudur. Hekimlerin kanserden korunmak için sarımsak önerdikleri hepimiz tarafından bilinmektedir. Sarımsak daha birçok hastalığı tedavi edici özelliği ile hekimlerin gözbebeğidir. Bu yüzden ger yemekte 3-4 baş sarımsak yenilmesini önerirler. Düzenli olarak sarımsak tüketen erkeğin cinsel gücü de önemli derece de artış gösterecektir. Sadece bu özelliği nedeni ile de erkeklerin çok fazla sarımsak tükettiği bilinmektedir.

sarımsak ve limon kürü

Limon ise tam bir vitamin deposudur. Özellikle içinde bulunan C vitamini doğada ki en güçlü C vitamini bitkisi olarak anılmaktadır. Limon yağ yakıcı özelliği ile de diyetisyenler tarafından önerilir. Limon ile birçok hastalığa deva bulmak mümkündür. Limon aynı zamanda tansiyon düzeltici olarak da kullanılır. Bu neden ile limon kullanımı birçok değişik hastalıklardan korunma ve tedavilerinde değişik yöntemler ile kullanılır.

sarımsak ve limonun faydaları

Sarımsak ve limon gibi iki mucize bir araya gelirse ne olur der iseniz cevabımız tam anlamı ile şifa olur deriz. Bu iki mucizenin bir arada nasıl tüketileceğine gelir isek Ağzı kapalı bir cam kavanozun için 2.5 litre limon suyu sıkınız. Bu sıkılmış limon suyunun içine yeni soyulmuş 25-30 diş sarımsak ilave ediniz. Yalnız sarımsakları hafif ezer iseniz etkisi daha hızlı olacaktır. Kapağı sıkıca kapadıktan sonra 25 gün bekleyiniz. 25 gün boyunca her gün birkaç defa sallayarak reaksiyonun hızlanmasını sağlayınız. 25 gün sonra sabahları aç karnına kahvaltıdan en az yarım saat önce yarım çay bardağı içiniz. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak aynı saat içinde yapmaya gayret ediniz. Bu kür ile son derece sağlıklı bir vücut yapısına ulaşacaksınız. Birçok hastalığa karşı korunaklı hale geleceğiniz gibi çok değişik hastalıkları da başınızdan defedeceksiniz. Bu kür Rusların yüzyıllardır kullandığı kürler arasındadır. Rusya da çok kişi tarafından bilinip uygulanan bu kür tam bir şifa kaynağı olarak gösterilir. Hangi hastalıklara iyi geldiği konusuna ister iseniz hiç girmeden insan sağlığı için tüm hastalıklar diyebiliriz. Bu gerçekten de abartılı bir durum değildir. Özellikle yaşlı kişilerin sağlık bulabilmeleri için bunu yılda 3 kez uyguladıkları bilinmektedir.

Benzer yazılar
Yazar
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

Sosyal Ağlar

Sayfalar

Copyright © 2013. Tüm Hakları saklıdır. SaglikliOneriler.Com
yukarıya Çık